تکنولوژی

الکسا چیست

الکسا چیست

برای اینکه بیشتر با الکسا آشنا شوید درباره رتب بندی الکسا و اینکه تاریخچه الکسا چیست برای شما مطالبی را ارائه میدهیم لطفا تا انتها مارا همراهی کنید .

تعریف کلی

الکسا یک سایت همانند ahrefs و seolayzer و … میباشد که متخصصین و طراحان سایت از آن استفاده میکنند تا بتوانند به اطلاعات مفیدی برای تحلیل وب سایت ها و بهبود آن دست پیدا کنند .

رتبه الکسا

الکسا همه سایت ها را براساس میزان ترافیک و بازدید رتبه بندی میکند و رتبه سایت ها را در حالت جهانی و کشوری نمایش میدهد .

تاریخچه الکسا

حدود 25 سال پیش دو تن با نام های بروس گلیت و بروستر کیل استارت اپ الکسا اینترنت رو راه اندازی کردند .

به نظر اینطور می یاد که اسم استارپ اپ رو از نام کتابخانه سلطنتی اسکندریه مصر الهام گرفتند یعنی الکسا رو از Royal Library of Alexandria برداشتند.

چرا که اعتقاد داشتن در دنیای اینترنت و وب، الکسا دقیقا مثل همین کتابخانه که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کتابخانه جهان باستان بوده، می تونه به یکی از بزرگ ترین مراجع دانش در دنیای وب تبدیل بشه.

وب جهانی در سال 1989 به وجود آمده بوده؛ و عملا دنیای وب در سال 1996 یک دنیای 7 ساله تازه شکل گرفته بود. این رویا و آرمان در ابتدای شروع استارت آپ الکسا چیزی بود که من رو لمس کرد و حس خوبی از الکسا به من منتقل کرد.

متاسفانه با بیانیه الکسا متوجه شدیم که الکسا در حال بازنشستگی میباشد شما میتوانید در این مقاله درباره آن مطالعه کنید و جایگزین های الکسا رو هم مشاهده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *