تکنولوژی

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی درباره محتوا صحبت به میان می‌آید احتمالا یکی از مواردی که به ذهن می‌رسد ( تولید محتوا چیست ؟) می‌باشد و همچنین بعد از این که درباره تولید محتوا مواردی مطرح می‌شود احتمالا تولید محتوا متنی و نوشته به ذهن ما می‌رسد .

ولی آیا محتوا و تولید آن تنها با همین متن انجام می‌شود ؟!

در ادامه می‌توانید انواع محتوا و تعریفی دقیق از آن را مطالعه نمایید :

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjIxMzI3NTAyNzIyMyUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRkJyUXBHJTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDEzMjc1MDI3MjIzJTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تولید محتوا

قبل از تولید محتوا نیازهای آن را بیشتر بشناسیم :

تعاریف :

محتوا هر چیزی است که به زندگی خواننده ارزشی می‌افزاید. این ارزش‌ها با کمک کردن به مخاطب در انجام بهتر شغل خود، دقیق‌تر شدن آن‌ها، خندان، سرگرم کردن آن‌ها و آموزش فراهم می‌شود.

برخی دیگر  محتوا را چنین تعریف می‌کنند: “ محتوا ارائه اطلاعات با یک هدف خاص به مخاطبان از طریق یک کانال و در یک فرم خاص است .

محتوایتان را می‌توانید در 4 قالب اصلی تولید کنید:تولید محتوا چیست

  • تصویر
  • ویدئو
  • صدا
  • متن

که هرکدام از این قالب‌ها کارکردهای خاص خود را دارند اما موضوع مهم افزایش تقاضای بازار برای محتوای ویدئویی است که به همین جهت توجه ویژه‌ای می‌طلبد. و به نوعی می‌توان گفت : می‌توان گفت محتوا ویدیوئی آینده بازاریابی محتوا می‌باشد .

محتوای ویدئویی

اخیراً یکی از روندهای قابل‌توجه در رسانه‌های دیجیتال، تأکید بر تولید محتوای ویدئویی بوده است بسیاری در این زمینه معتقدند که تغییر رویه به استفاده از محتوای ویدئویی به دلیل تغییر عادات رسانه است و این مسئله که مردم کمتر به تمایل خواندن کلمات دارند در این تغییر رویه بی‌تأثیر نیست. امروزه مدیران بازاریابی محتوا به‌خوبی می‌دانند که با چارچوب‌های مشخص‌شده ، بهترین موضوع برای تولید محتواهای ویدئویی، تهیه فیلم‌های آموزشی و توضیحی، مصاحبه‌های مسئولان، فیلم‌های بدون تاریخ انقضا همچون تهیه غذا و … و ویدئوهای تبلیغاتی است.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *