آموزش, طراحی سایت

رفع محدودیت آپلود وردپرس

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

رفع محدودیت آپلود وردپرس

وقتی سایت خودتان را بر پایه وردپرس طراحی مینمایید احتمالا در هنگام آپلود فایل با مشکل مواجه شده اید در این صورت برای رفع محدودیت آپلود وردپرس باید اقدام نمایید برای حل این مشکل هم تنها باید حجم پلود را افزایش دهید .

نکته:
البته باید اعلام نماییم که این مشکل از سیستم مدیریت محتوای شما نیست و از سمت هاستینگ شما میباشد .

خب اگر این مشکل برای شما هم به وجود آمده تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا مشکل را با هم حل نماییم و راه های مختلف را ارائه میدهیم تا بتوانیم اینکار را به درستی انجام دهید .

حداکثر حجم آپلود در وردپرس

وردپرس به طور خودکار حداکثر حجم آپلود فایل در هنگام بارگذاری تصاویر یا رسانه به شما نشان می‌دهد که به طور پیشفرض حداکثر اندازه فایل‌ها برای بارگذاری 2 مگابایت می‌باشد. برای مشاهده‌ی آن می‌توانید به پنل مدیریتی وردپرس مراجعه و از بخش “رسانه”، گزینه‌ی “افزودن” را انتخاب کنید. مطابق تصویر زیر می‌توانید حداکثر حجم آپلود فایل در وردپرس را مشاهده کنید.

رفع محدودیت آپلود وردپرس

همانطور که در بالا نیز گفتیم علت این محدودیت مربوط به ارائه دهندگان هاست میباشد , در ادامه راه حل ها را مشاهده و برای رفع این مشکل اقدام نمایید .

1.ویرایش فایل php.ini

فایل php.ini مربوط به تنظیمات پیشفرض سرور سایت شما می‌باشد، برای دستیابی به این فایل از طریق FTP یا SFTP به پوشه اصلی سایت وردپرس خود مراجعه و یا از طریق برنامه مدیریت فایل به حساب کاربری هاست سی پنل خود دسترسی پیدا کنید، سپس یک فایل php.ini را باز یا ایجاد و کد زیر را به آن اضافه کنید.

“دقت کنید که حتما از سایت خود قبل از انجام این کار بک آپ تهیه کنید”

 [/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info”]

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]2. ویرایش فایل wp-config.php

روش دیگر برای افزایش حجم آپلود در وردپرس، ویرایش فایل wp-config.php است. شما باید با استفاده از FTP یا SSH به به دایرکتوری اصلی وردپرس خود دسترسی پیدا کنید و و فایل wp-config.php را برای ویرایش انتخاب نمایید و قطعه کد زیر را به آن بیفزائید. اگر از این روش استفاده می‌کنید، تهیه بک آپ از سایت فراموش نشود![/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info”]

ini_set('upload_max_size','64M');
@ini_set('post_max_size','64M');
@ini_set('max_execution_time','300');

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]3.ویرایش فایل htaccess

با توجه به وجود برخی محدودیت‌ها در سرور ممکن است قادر نباشید به فایل php.ini دست پیدا کنید، روشی دیگری که می‌توان با استفاده از آن حجم آپلود فایل در وردپرس را افزایش داد ویرایش فایل htaccess. می‌باشد. فایل htaccess. شامل یک سری تنظیمات مختلف سایت می‌باشد که با افزودن قطعه کد زیر شاهد افزایش حجم آپلود در وردپرس خواهید بود. اگر از این روش استفاده می‌کنید، تهیه بک آپ از سایت فراموش نشود![/vc_column_text][vc_message message_box_color=”alert-info”]

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

[/vc_message][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]4. استفاده از افزونه increase max upload file size

یکی دیگر از راهکارهای افزایش حجم آپلود استفاده از افزونه افزایش حجم آپلود در وردپرس می‌باشد، اگر به هر دلیلی به نتیجه نرسیدید یا تمایلی به اعمال تغییرات دستی در تنظیمات سرور ندارید استفاده از افزونه Increase Max Upload File size برای شما بهترین گزینه است. افزونه رایگان Increase Max Upload File size با بیش از 80 هزار نصب فعال از مخزن وردپرس قابل نصب می‌باشد و با یک کلیک می‌توانید محدودیت حجم آپلود فایل در وردپرس را به سادگی برطرف کنید.

5.تماس با ارائه هاستیگ

اگر در وردپرس خود با مشکل محدودیت آپلود فایل روبرو هستید اما نمی‌توانید مشکل را برطرف کنید می‌توانید همیشه با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد، در ضمن اگر دارای هاست اشتراکی هستید، ممکن است روش‌های فوق کارایی نداشته باشند، در این مواقع باید با شرکت هاستینگ خود تماس بگیرید و بخواهید که میزان محدودیت بارگذاری را برای وردپرس شما افزایش دهند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مارا در اینستاگرام دنبال نمایید

با آموزش های رایگان میتونی در دنیای دیجیتال

بیشتر بدرخشی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *